Cougar Screamer X – Колосальний потенціал та необмежені можливості.

Незамінний атрибут не лише для кріейторів, а і для звичайних людей.

Ми мчимо з неймовірною швидкістю у світ медіа та технологій. Попередні кілька років показали наскільки важливим інколи буває якісний зв’язок. А, коли ми чуємо словосполучення «якісний зв’язок», на думку одразу приходить..? Правильно – хороший мікрофон. Сьогодні на огляді перший і поки єдиний в Україні геймерський мікрофон від бренду Cougar – Screamer X.

Cougar завше був відомий як виробник крутого обладнання для геймерів. За останні роки бренд значно розширив свій асортимент, тож зараз ми тримаємо в руках абсолютно унікальну річ.

Cougar Screamer X – це універсальний мікрофон для стримінгу. Слово «універсальний» я вжив не просто так, адже спектр його призначень дійсно неосяжний.

Пристрій чорного кольору. Уся конструкція мікрофона складається з кількох частин:

- Підставка з RGB-підсвічуванням. Підсвічування має 4 режими: класична RGB-веселка, плавний градієнт, режим дихання та статичний колір – я нарахував тут аж 11 кольорів та відтінків. Режими перемикаються почергово з допомогою непомітної кнопки на торці підставки. На підставці два роз’єми – Type-C для живлення та USB 3.0 хаб. За потреби можете під’єднувати мікрофон просто до підставки через цей порт.

- До підставки припасований тримач мікрофона. Його кріплення – це два болти та гвинт між ними – послабили, підібрали кут нахилу девайса, закріпили – все просто.

- Власне сам мікрофон. Майже ідеальна циліндрична форма.

Панель керування представлена у вигляді трьох крутилок-перемикачів:

- GAIN – посилювач записувального каналу. Чим більше значення перемикача, тим чутливішим буде запис мікрофону. Правильне регулювання гейну у поєднанні з оптимальною відстанню до джерела звуку зробить ваш запис бездоганним – не тихим і не «зашкальним».

- Режими направленості мікрофона. Чотири відсічки. Про ці режими поговоримо трохи пізніше більш детально.

- Регулювання гучності моніторних навушників. Саме так – до Скрімера можна підключити навушники для моніторингу запису в реальному часі. Робиться це через 3.5-мм роз’єм знизу мікрофона. Дуже зручна функція для вокалістів – адже ви будете чути власний голос підсилений цим перемикачем настільки, наскільки вам потрібно.

Знизу розташований тумблер «NR», тобто noise resistance – зниження шуму. В цьому режимі Screamer перестане записувати зайві частоти і сфокусується лише на вашому голосі. Звук виходить трохи сухим, але без жодних шумів. Взагалі. Прямо під час прямого ефіру. Не потребуючи програмних плагінів чи додаткового обладнання. Стан режиму – увімкнено/вимкнено – можна спостерігати за лаконічним світловим індикатором трохи вище.

Також, знизу можна побачити Type-C роз’єм для живлення мікрофона та гвинтове кріплення для кронштейна.

З протилежного кінця Cougar Screamer розташована величезна кнопка «MUTE», тобто кнопка заглушення мікрофона. Її стан відображається неймовірно крутою led-рисочкою на емблемці мікрофона. Надзвичайно стильно та практично: проблем не виникне навіть в умовах слабкого освітлення.

До мікрофона легко припасовується металевий поп-фільт з логотипом бренду. Металева сіточка легко дістається з обойми, тому ви без проблем будете міняти положення мікрофону за потреби.

У комплекті з мікрофоном ідуть два USB Type-C кабелі: для живлення підставки (1.2 м) та живлення мікрофона (3 м).

Cougar Screamer наділений багаторівневою антивібраційною структурою. Справжнє чудо аудіо-інженерної уяви!

Всередині Скрімера розташовані три капсулі. Саме так – платили за один мікрофон, а купили три – який успіх. Кожен з цих маленьких мікрофончиків має індивідуальну гумову накладку. Тримач мікрофона зсередини оснащений трьома гумовими фіксаторами, які власне і контактують з мікрофоном. RGB-підставка дотикається до стола чотирма гумовими демпферами. Уся ця полігамна гумова чудасія покликана прибрати небажану вібрацію від столу та фізичних маніпуляцій при записі. Ба більше, розібравши кріплення тримача можна спостерігати купу прокладок, що зменшують тертя. Тож навіть налаштування кута нахилу мікрофона при записі не спричинятиме неприємного шуму.

У поєднанні з потрійним поп-фільтром – поролон, пластикова решітка та знімна металева сіточка – та функцією шумопригнічення маємо чистий звук з мінімумом шуму від навколишнього середовища. Така увага до деталей при конструюванні дійсно вражає!

Є два способи використання мікрофону. Закріпити його до фірмової стійки, або ж перевернути його та припасувати до кронштейна – нагадаю, знизу у Скрімера є стандартне гвинтове кріплення. Головне не забудьте перевернути сіточку!

Тепер, як і обіцяв, повернімося до найцікавішого – режими направленості.

Як ви пам’ятаєте, Screamer складається з трьох капсулів. Це маленькі мікрофончики всередині, які направлені у різні сторони, таким чином, аби охоплювати діапазон в 360 градусів – тобто всю площу навколо мікрофона. Тож, Screamer однаково добре може вловлювати звуки з будь якого напрямку. В залежності від розташування джерела звуку, ви і обираєте діаграму направленості.

Кардіоїда – розповсюджена направленість серед професійних мікрофонів. Охоплює діапазон приблизно у 180 градусів спереду Скрімера. Згодиться для невимушених записів на кшталт стримінгу, інтернет-телефонії, подкастингу.

Shotgun, або пушка, або гармата – вузька направленість. Мікрофон писатиме виключно те, що знаходиться суворо по центру. Відмінний варіант для закадрового озвучення та усіх випадків, де ви пишетесь на самоті або прагнете досягти «радійного» звучання.

Двонаправлений – запис спереду та позаду. Зрозуміло, що йдеться про кейси, в яких мова йде про двох осіб, що сидять один проти одного: інтерв’ю, вокальні дуети, інструментальний запис.

Всенаправлений – мікрофон записуватиме все, що знаходиться навколо нього в діаметрі 360 градусів. Знадобиться для конференцій чи гуртових подкастів, коли посеред спікерів можна розмістити пристрій.

Така адаптивність слугує додатковим інструментом для мінімізації небажаних шумів та звуків при записі. Все досить просто. Маленькі схематичні зображення діаграм допоможуть вам зорієнтуватися.

Cougar Screamer X здатен на безліч речей. Навіть, якщо ви не стример, навіть, якщо ви далекі від геймінгу – цей мікрофон стане в пригоді для інтерв’ювання, музики, подкастингу, озвучування, спілкування, навчання, контент-мейкінгу. Бездоганний звук в реальному часі та без пост-оброблення. Підключив кабель, покрутив крутилку – погнав.

Колосальний потенціал та необмежені можливості. Незамінний атрибут не лише для кріейторів, а і для звичайних людей. На додачу ще і виглядає прикольно.